WIMBLEDON, Anglia – Teniszmérkőzés lett, amely nem akar véget érni.

21:09-kor Szerdán Wimbledonban, a legvarázslatosabb Grand Slam-versenyen a slugfest még mindig nem ért véget, de szétzúzta a történelmet.

Hét óra hat perc és 118 meccs az egy nappal korábban kezdődött mérkőzés ötödik szettjében, John Isner, a nyavalyás grúz, aki szereti az egyetemi futballt, és a francia Nicolas Mahut, aki vaskos ékszereket visel a nyakában. ne add fel.

Megdöntötték a valaha volt leghosszabb meccs rekordját – ez a meccs már benne van a rekordok könyvében a legtöbb játszmával (163) és a legtöbb ászsal.

A tenisz történetének leghosszabb mérkőzése (10 óra és még számolva) és a leghosszabb szett zárult éjszakára. De csak éjszakára.

A pontszám az Isner vs. Mahut történetét mesélte el: 6-4, 3-6, 6-7 (7), 7-6 (3), 59-59, egy olyan történet, amely a harmadik napon véget ér. .

Az ötödik szettben nulla szervaszünet volt, ezért szerdán sem jött el a vége.

Ahogy a nap utolsó fénye is leesett, a játékot felfüggesztették, Mahut közölte a játékvezetővel, hogy itt az ideje. Isner a fejét csóválta, tovább akart játszani, de a döntés megszületett.

És ezzel nem kellett többé énekelni a zsúfolásig megtelt közönségtől a Court 18-ban, nem kellett többé azt nézni, ahogy két játékos izzadságtól csöpög, labdákat ütnek, akikről senki sem gondolta, hogy eléri őket, és a fáradtság minden mozdulatnál trükközik – itt egy lehelet. , egy ász oda, egy botlás ide, majd arccal előre a fűbe merülve kétségbeesetten próbálja elérni a lövést.

Soha többé nem fog megtörténni ilyesmi mondta Isner. nem tudom, mit mondjak. Ő fantasztikusan szolgál, én pedig fantasztikusan. Mindketten nem tudtunk megegyezni a játékban, ezért lemondtak.

Mahut beleegyezett, de kész volt egy napra felhívni.

Mindenki látni akarja a végét mondta, de holnap gyere vissza. Túl sokáig játszottunk.

Ez a meccs kedden kezdődött, de mire Isner megnyerte a negyedik szett döntetlent, a sötétség eluralkodott, és a játékot felfüggesztették. Aligha volt figyelemreméltó – egy első körös meccs, amely szerdán 20 vagy 30 percen belül véget ér. Hiszen Isner itt a 23. helyen áll, a világranglistán 148. Mahutnak pedig három selejtezőmeccset kellett megnyernie ahhoz, hogy bejusson a főtáblára.

Ehelyett a nagyságra játszottak.

A szerda vége előtt Isner 98 ásza és Mahut 95 ásza megdöntötte a korábbi 78-as rekordot.

Az előző hossz - a 2004-es francia nyílt teniszbajnokság, a franciák Fabrice Santoro és Arnaud Clement között - 6 óra 33 perc volt. De ez a bágyadtan lassú francia vörös agyagon volt.

Bár lehet, hogy nem értettek egyet a játék leállításában, percekkel korábban, 58 meccsen, egy dologban megegyeztek. Fürdőszoba szünet. És senki sem hibáztathatta őket. Addigra 410 percet teniszeztek megállás nélkül.

Miközben az ötödik szett folytatódott, a szurkolók a 18-as pályán a fal fölé hajoltak. Más játékosok, akik befejezték a meccsüket, a játékosok társalgójában maradtak és tévét néztek.

A címvédő Roger Federer kétszer is elhalasztotta a meccs utáni sajtótájékoztatóját, hogy nézhesse a történelmet, és amikor végre beszélni jött, szinte szóhoz sem jutott.

Ez teljesen elképesztő – mondta. Bizonyos értelemben bárcsak én lennék ők. Ez egy nagyon különleges mérkőzés. Ez hihetetlen. nem tudom, mit mondjak.